Коли можна виконувати шумні ремонтні роботи в Києві

Під час проведення ремонту у багатьох виникає питання – коли можна проводити шумні ремонтні роботи? Правила проживання та користування спільним майном ОСББ «Файна Таун» (далі, Правили) дають підказку з цього приводу, посилаючись на нормативні акти.

Примітка! Якщо немає бажання читати юридичні обґрунтування, можна відразу перейти до висновку внизу сторінки.

4.2. Проведення в приміщеннях і в будівлі в цілому ремонтно-будівельних та інших робіт, що є джерелом підвищеного шуму (наприклад, з використанням перфораторів, відбійників, дрилі, молотків і т.п.), допускається тільки в робочі дні з 08:00 до 21:00 години. Проведення будь-яких робіт, пов’язаних з будівельним шумом, пізніше 21:00  годин, а також у суботні, недільні та святкові дні категорично заборонено. Виключенням може являтись тільки письмовий дозвіл сусідів усіх прилеглих помешкань. (ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»)

4.3. На території Об’єднання не допускається в період часу з 21:00 до 08:00 години включення/експлуатація будь-яких пристроїв, що виробляють звуки і шуми, сила і гучність яких порушує спокій власників, що мешкають у будинку. (ст. 9 Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Постанова КМУ №572 від 08.10.92,ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»)

Отже, згідно Правил, заборонено проводити шумні ремонтні роботи (та й взагалі шуміти) з 21:00 години вечора до 8:00 години ранку, а також по суботах, неділях та святкових днях. При цьому слід розрізняти святкові дні та вихідні дні, які інколи можуть не збігатися. Наприклад, вихідний день переноситься на наступний день після святкового або вихідного дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. У такому випадку понеділок може бути вихідним, але не святковим днем. Таким чином, шумні ремонтні роботи можна виконувати виключно по буднях з 8:00 до 21:00 години.

Разом з тим, існують альтернативні точки зору на дозволений час проведення шумних ремонтних робіт. При цьому називають дозволений час проведення таких робіт з 8:00 до 20:00 години або з 8:00 до 19:00 години.

Щоб розібратися в ситуації та знайти істину, я звернувся до адвоката Галини Катамай, яка також є нашою сусідкою. І ось яку юридичну консультацію я отримав.

Законодавчі норми

Статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», зокрема, встановлено, що сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Тобто, міська рада міста Києва може затвердити інші норми щодо шумних робіт, ніж зазначені в законі.

Так, рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року №1051/1051 «Про правила благоустрою міста Києва» встановлено наступне:

11.2.10. Проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих у житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщень без погодження з мешканцями прилеглих будинків, житлових приміщень терміну початку і завершення робіт заборонено. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт у прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 19-00 до 8-00 год. та у святкові і неробочі дні впродовж доби.

Таким чином, можна зробити висновок, що на території міста Києва ремонтні роботи у житлових будинках можуть проводитись у будні (робочі) дні з 8:00 до 19:00 години.

Відповідальність за порушення

За порушення вказаних норм встановлено наступні штрафи:

Стаття 152 КУпАП: Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 182 КУпАП: Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях

Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях –

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти (85 грн) до п’ятнадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (340 грн) до тридцяти (510 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

Висновок

Отже, шумні ремонтні роботи в Києві можна виконувати лише з 8:00 до 19:00, а не 21:00, як вказано в Правилах. І виключно в робочі дні. Таким чином, шуміти у святкові та неробочі дні повністю заборонено. І навіть під час виконання шумних робіт в дозволений час рівень шуму у прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА.

Іншими словами, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 19:00 до 8:00, а у святкові та неробочі дні — цілодобово.

Додамо, законодавством та Правилами не передбачено додаткову заборону на проведення шумних робіт в обідній час. Але зазвичай мешканці домовляються на певні «години тиші» посеред дня, щоб маленькі діти мали можливість заснути.

Автор консультації:

Адвокат Галина Катамай

  • Телефон:+38(098) 401-25-95
  • Електронна пошта: katamay.g15@gmail.com,
  • Адреса: м. Київ, вул. Салютна, буд. 2
  • Група в Telegram: https://t.me/+VkvI1VKuhv5mYjIy