Через додаток «Дія» можна подати заявку про майно, пошкоджене внаслідок російсько-української війни

Віднині в додатку «Дія» можна подати заявку про пошкоджене житло під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це повідомили міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та саме міністерство.

Зазначається, що тисячі громадян втратили свої домівки у Харкові, Маріуполі, Чернігові, Бучі та інших містах. Це стало наслідком війни, яку розпочала росія проти України. Держава зробить все можливе для того, щоб відбудувати кожен дім. І цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків. Надати відповідну інформацію про пошкодження майна та подати заявку на відшкодування втрати житла внаслідок російського вторгнення можна через додаток «Дія».

Подати заявку можуть тільки громадяни України, у яких внаслідок військової агресії росії (від початку війни 24 лютого) було пошкоджено:

  • Приватні будинки (садибні, дачні та садові)
  • Квартири
  • Інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку).

Подати заяву може тільки власник житла. Для заповнення форми знадобляться дані про об‘єкт, фото й відео пошкодження та контакти власника.

Як подати заявку в додатку «Дія»:

  • Необхідно оновити додаток до останньої версії
  • Запустити додаток та вибрати розділ Послуги → Пошкоджене майно
  • Заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію.

Після заповнення форми та її реєстрації постраждали можуть завантажити заяву у вигляді файлу у форматі PDF або отримати на електронну пошту.

Далі слід очікувати на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом.

На наступному тижні заявку про пошкоджене майно можна буде також офлайн — у ЦНАПах.

Якщо ви залишаєтеся в Києві, вам може знадобитися мапа бомбосховищ столиці.

В додатку «Київ Цифровий» можна повідомити про майно, пошкоджене чи зруйноване внаслідок російсько-української війни